Волинянин Богдан Ліпич здійснив велосипедну подорож з України до Франції, подолавши 2 тис. км за місяць.

Про це пише видання Високий замок, передає ІА “Волинські Новини”.

«Здається, неймовірне вдалося здійснити жителю волинського містечка Камінь-Каширський. Богдан Ліпич з дому відправився до Парижа. Та не автобусом, літаком чи автомобілем, а… велосипедом! 2 тисячі кілометрів він подолав за місяць», – йдеться у повідомленні.

Хлопець зізнається: коли стартував 11 липня, багато хто, навіть з друзів, думав, що він жартує. Відмовляли й батьки. Аргументи наводили найрізноманітніші. «Мені казали: не їдь, бо не буде, що їсти, де спати, можеш заблукати, розрядиться телефон, хтось зловить і наб’є… Просили їхати не велосипедом, а потягом. Але я нікого не слухав», – зізнається мандрівник.

Перед очима Богдан чітко бачив мрію. І маршрут: Камінь-Каширський-Варшава-Берлін-Амстердам-Брюссель-Париж. Із собою взяв лише найнеобхідніше, зокрема, кілька футболок, шорти, набір інструментів, маленький насос, килимок, намет і вирушив у дорогу. За кордон виїжджав через Устилуг.

«На нашому боці «стражі» перетрясли всі мої речі. Навіть блокнот розкривали. Думали, везу якісь старовинні цінності, контрабанду. До ліків приглядалися, чи не наркотики. А от поляки перевіряли лише документи», – розповідає мандрівник.

Дорогою Богданові довелося пережити і спеку, і холод, і дощ. Ночував у наметі, харчувався невибагливо – магазинними «перекусами» та гарячою їжею, приготованою у казанку. Допомагали подорожньому й люди. З ними, зізнається, спілкувався з допомогою Гугл-перекладача. І все, що бачив, з ким зустрічався, викладав на своїй сторінці у соціальній мережі.

Бюджет подорожі складав близько 300 доларів, і Богдан майже у них вклався. Каже, що половину грошей витратив на ремонт велосипеда, бо зламався за якихось 150 кілометрів до Парижа. А ще вийшов з ладу телефон, тож, треба було купувати інший.

Мандрівник розповідає, як у Брюсселі потрапив у лікарню до душевнохворих. У хлопця на світанку розрядився телефон, а він мав зустріч з румунами, які напередодні пообіцяли дати павербанк. Адресу, куди заїхати за ним, на папірець не записав, а телефон до ранку «не дожив». Отак, мандруючи порожніми вулицями Брюсселя, хлопець шукав, де б підзарядити свій гаджет. І побачив одну відчинену установу, біля якої ходили дивні люди.

«Я на мигах пояснив одному, що мені потрібно. Мене запросили всередину, заварили кави. Коли телефон підзарядився, я включив гугл-перекладач і запитав, хто мені допоміг. Виявилося, це був заклад для психічно хворих, їдальня», – згадує Богдан.

Найбільші враження у хлопця залишилися від величі Ейфелової вежі. Та незабутньою буде і Голландія.

«Нідерланди – справжній рай для велосипедистів! Мене здивувало, що від самісінького німецького кордону до Амстердаму я проїхав по велодоріжці. Такого поки більше ніде не бачив», – ділиться Богдан Ліпич.

За його словами, така мандрівка дозволила випробувати свої сили, це був виклик самому собі, адже кожен може більше, ніж думає.

Богдан шкодує лише про одне – що не витримав навантаження рідний велосипед. Зізнається, що мусив у батьків позичити гроші й повертатися додому автобусами. Зараз ровер у ремонті.

Подорож хлопцеві на стільки сподобалася, що він задумав уже нову! Каже, наступного разу готовий взяти з собою у веломандрівку таких же ентузіастів, як сам.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут