Після того, як між США та Китаєм розпочалася торгівельна війна, то українські виробники почали заміняти американців на ринку кукурудзи в КНР.

Раніше Сполучені Штати Америки були основним постачальником кукурудзи в Китай, а у 2011-2012 роках частка американців на цьому рикну складала майже 100% — 5 мільйонів тонн. Про це повідомило видання “Голос Америки”, передає Канал 24.

Вже на початку торговельної війни, яку розпочав президент США Дональд Трамп, американські виробники поставили лише 0,3 мільйона тонн продукції, тобто менше 10% від усього китайського імпорту.

А от постачання кукурудзи з України до Китаю зростають і очікуються на рівні 4 мільйонів тонн, що відповідає 80% китайського імпорту. Конгресмен від штату Іллінойс Робін Келлі розкритикувала таку політику Трампа.

“Велика частина кукурудзи надходила до Китаю з Іллінойсу, до того, як провальна торговельна війна Трампа вбила наш доступ до ринків”, — написала Робін Келлі у Facebook.

“Гарний очікуваний врожай в Україні не компенсує різке падіння виробництва в США в 2019-2020 роках, але в довгостроковій перспективі, загроза, що Україна постане як основний експортер кукурудзи, продовжує зростати”. – підтверджують американські журналісти.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут