Мешканці поліських районів Волині вже активно копають картоплю. Кажуть, зволікати нема сенсу, адже бульба вже дозріла. Якщо вона лежатиме в землі, почне пароститися, пише ІА “Волинські Новини”.

Чи варто у середині серпня збирати врожай другого хліба українців? На це питання відповідає Оксана Пузняк, заступник директора з наукової роботи Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції, кандидат біологічних наук.

– Більшість волинян садять на грядках ранні і середньостиглі сорти картоплі, у яких вегетаційний період завершується в серпні. Тому й не дивно, що багато господарів ще до вересня викопують бульбу, – каже науковиця.

Оксана Пузняк каже, що точним орієнтиром для збору врожаю є картоплиння. Якщо воно зелене, поспішати не варто. Якщо посохло, треба заглянути під кущ, чи відокремилися картоплини від коріння куща. Після того, як викосили город, слід почекати 10 днів, доки бульба «дозріє».

– За цей час припиняться процеси росту, згрубіє шкірка. Викопана бульба має полежати зо два дні на відкритому повітрі. А тоді вже можна перебирати і складати в погріб, – зазначає Оксана Пузняк. – Насіннєва має позеленіти, тоді вона краще зберігатиметься і не буде пароститися. Її зберігають окремо від їстівної, адже соланін отруйний.

Щоб мати гарний насіннєвий матеріал, наші дідусі й бабусі копали картоплю вручну, відповідно відразу відбирали насіннєву картоплю з найкращих кущів. Тепер більшість господарів садять і копають тракторами, вся картопля іде в один бурт. Потім, перебираючи бульбу, в насіннєву потрапляє різна, як наслідок – сорти вироджуються. Тому науковці радять хоча би раз у 5 років міняти посівний матеріал.

Науковиця радить не копати бульбу у спекотні дні. Найкраще збирати врожай при 15-18 градусах у суху погоду. Між тим, астрологи радять копати коренеплоди, в тому числі і картоплю, на спадаючий Місяць. У серпні це дні з 16 по 30 числа. Мовляв, картопля гарно зберігатиметься, не гнитиме. Оксана Пузняк зазначає, що ці календарі складені людьми з досвідом, тому бажано їх дотримуватися.

Науковці прогнозують, що цього року буде найнижчий врожай картоплі за останні 5 років. На це вплинули кліматичні умови: сухий травень, спекотний червень. Не виключено, що кілограм товарної бульби коштуватиме до 18 гривень за кілограм.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут