Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо медичних закладів. Зокрема, планує розглянути таку пропозицію змін – влаштовувати дитячі ігрові куточки у публічному просторі поліклінік. Про це інформує “Княжий град” з посиланням на сайт мінрегіону.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Нещодавно я проводив опитування на своїй сторінці у соцмережі Facebook щодо необхідності влаштування дитячих куточків у поліклініках. Реакція людей неоднозначна – майже 4,5 із 4,7 тисячі користувачів Facebook, які взяли участь у опитуванні – за дитячі ігрові куточки в цих медзакладах. Але було чимало коментарів проти. Тому ми вирішили більш детально вивчити це питання, проаналізувати досвід інших країн, щоб визначити, чи дійсно необхідні такі куточки. Бо найголовніше – це безпека, комфорт і здоров’я наших дітей», – зазначив він.

Серед плюсів проектування дитячих куточків у поліклініках користувачі мережі назвали зручність та комфорт дітей, які можуть погратися, помалювати, почитати або, наприклад, скласти пазл в очікуванні прийому до лікаря.

Також такі ігрові куточки можуть їх дисциплінувати та організувати, щоб вони не бігали коридорами та не заважали іншим відвідувачам та роботі лікарів.

«Сьогодні наші поліклініки своїми сірими коридорами та стінами лише викликають тривогу у дітей від походу до лікаря. І зовсім не налаштовують на позитивний лад. Думаю, активності в ігровій кімнаті могли б не лише зайняти їх час на очікування прийому, а й відволікти від зайвих переживань», – додав Лев Парцхаладзе.

Але користувачі мережі Facebook також висловлюють побоювання щодо можливого обміну бактеріями між маленькими пацієнтами під час перебування в цих ігрових куточках.

Позитивні приклади дитячих ігрових куточків та зон у поліклініках сьогодні широко розповсюджені в США та країнах Європи, зокрема, Німеччині.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут