Головна Новини В Україні В Україні запрацює «гаряча лінія» психологічної підтримки ветеранам ООС

В Україні запрацює «гаряча лінія» психологічної підтримки ветеранам ООС

71
0

Із 23 серпня в Україні запрацює перша професійна «гаряча лінія» з попередження суїцидів та психологічної підтримки «Lifeline Ukraine». Гаряча лінія працюватиме цілодобово за номером 7333. На першому етапі проект сфокусується на ветеранах війни на Донбасі.

Як повідомляє Український кризовий медіа-центр, протоколи, за якими працюватимуть психологи на лінії – перекладені та адаптовані протоколи австралійської гарячої лінії «Lifeline Australia», що працює з 1963 року, передає Громадське.

«Це структура, яка діятиме за принципом «рівний рівному», заснована на кращих міжнародних практиках. Більшість команди складатимуть ветерани. Загалом у ній працюватимуть близько 40 фахівців, і зараз ми продовжуємо відбір», – розповів на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі Пол Найленд, засновник «Lifeline Ukraine».

«Lifeline Ukraine» частина проекту — «All4One» Фонду «Східна Європа». Фінансову підтримку надає також Посольство Великої Британії в Україні, не грошову (послуги, захищені мобільні лінії, приміщення) — декілька приватних компаній.

«Проект неурядовий, але створюється і координуватиметься у співпраці з Міністерством охорони здоров’я та Міністерством ветеранів. Ідея створити в Україні таку гарячу лінію виникла в Уляни Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України, після знайомства з австралійським досвідом», — йдеться у публікації.

Грант від Посольства Великої Британії складає 580 тисяч фунтів стерлінгів.

«З досвіду нашої країни, ми розуміємо важливість психологічної підтримки для ветеранів, тож радо розширюємо нашу допомогу Україні на цю сферу. Цей проект заповнить ту ланку допомоги, якої бракувало – це найперше місце, куди ветеран може звернутися, якщо йому більш немає з ким поговорити. Дуже важливо, що це підтримка від рівних, від колишніх побратимів – ветеран найкраще зрозуміє ветерана, на додачу до професійної підготовки», – зазначила Хелен Фейзі, заступниця голови Місії Посольства Великої Британії в Україні.

На майбутніх тренінгах команду навчатимуть канадська організація Living Works та Ейпріл Натурел, одна зі світових експертів з відкриття гарячих ліній.

У майбутньому групи психологічної підтримки за принципами «рівний рівному» планують запустити і в обласних ветеранських центрах, які створюватиме Міністерство у справах ветеранів.

На сьогодні в Україні 392 тисячі ветеранів війни на сході України, зазначив заступник міністра у справах ветеранів Олександр Терещенко. Достовірної статистики про кількість самогубств серед них немає.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут