Вчені виявили в Гренландії найдавнішу в світі живу акулу: за їхніми оцінками, їй 512 років – тобто, вона народилася в 1505 році, за 59 років до народження Вільяма Шекспіра (1564 – 1616), пише True, з посиланням на британську газету The Sun.

Вік визначили за розміром: вважається, що цей вид хребетних зростає по сантиметру в рік і живе сотні років. А довжина цієї особини просто «приголомшлива», майже п’ять з половиною метрів.

Відзначається, що знайдена в водах Північної Атлантики гренландська акула старше тих спійманих рибалками 28 самок, яких вивчає група дослідників з різних країн вже кілька років.

«Це найстаріший з нині живучих видів хребетних на планеті, який сформував кілька популяцій в Атлантичному океані», – наводить видання слова професора Кіма Пребела.

Нагадаємо, що середня тривалість життя гренландської акули становить близько 272 років, а таке довге життя в порівнянні з іншими відомими довгожителями тваринного світу – гренландським китом і галапагоської черепахою – їм, як вважають вчені, забезпечує саме повільний темп зростання.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут