Закон “Про внесення змін… щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів” підписано президентом. Про це інформує інтернет-видання “Княжий Град”, з посиланням на Auto24.

Закон, який передбачає привілеї електромобілів щодо стоянки на певних місцях, 6 серпня підписано главою держави.

Згідно Закону, вводяться штрафи для власників звичайних автомобілів, якщо вони будуть стояти на місцях для парковки електромобілів. Такі місця будуть позначені відповідною розміткою та дорожніми знаками.

Зокрема, статтю 122 КоУАП після частини п’ятої доповнено новою частиною такого змісту:
“Зупинка чи стоянка транспортних засобів на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома), а так само створення перешкод водіям транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома) у зупинці або стоянці, — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”, а це від 340 до 510 грн.

Втім, у Правилах дорожнього руху, які затверджує Кабінет Міністрів Україні, відсутні як розмітка, так і знаки “Для електромобілів”. Та й поліцейський не може знати, автомобіль з яким типом двигуна перед ним стоїть (багато електромобілів випускаються в тому ж кузові, що й авто з ДВЗ). Тому виконання цього закону після публікації його в офіційній пресі (це може статися вже до кінця тижня чи на початку наступного) проблематичне.

Цим же законом доручено Кабінету міністрів розробити знаки та розмітку “Для електромобілів”, а також спеціальні номерні знаки з зеленими символами, які нададуть змогу іншим автовласникам та поліцейським відрізняти електричні транспортні засоби з-поміж інших. Однак на це Кабміну надається 6 місяців.

Враховуючи, що новий Кабінет міністрів тільки буде створюватись на початку осені, навряд чи він виконає це доручення швидше за вказаний у Законі термін. Так що привілеї для електромобілів будуть чинними в Україні не раніше, ніж на початку 2020 року.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут