В Австралії вчені знайшли вид грибів, які здатні перетворювати з’єднання в чистий дорогоцінний метал, повідомляє “Діалоги”, з посиланням Sputnik Азербайджан.

Мікроскопічні гриби Fusarium oxysporum, виявлені на заході австралійського континенту, виявилися здатні трансформувати сполуки золота в різних середовищах в чисте золото.

Гриб виділяє високореактивні молекули пероксиду водню, які після окислення перетворюються в іони, що утворюють комплекси чистого металу. Золоте нанопокриття з’являється на поверхні міцелію гриба.

Мета подібних перетворень для життєдіяльності нового виду гриба вченим не ясна, проте вони констатують різницю між зростанням штамів гриба з покриттям із золота і без нього. Перші, за спостереженнями дослідників, ростуть швидше і виростають більшими, ніж зразки без “золотого покриття”.

Можливо, наночастинки полегшують поглинання певних речовин, важливих для росту штамів, або сприяють здійсненню будь-яких реакцій, необхідних для життя на багатих металами мінералах, припускають вчені.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут