Депутат Володимир-Волинської міської ради Ярослав Жук звернувся до місцевої поліції  із заявою щодо вчинення злочину секретарем міськради Олегом Свідерським. На його думку, заступник міського голови Олег Свідерський перевищив повноваження секретаря міської ради, обовязки якого виконує за сумісництвом. tiger-law.pp.ua

Про це депутат міської ради пан Жук розповів редакції інтернет-видання «Княжий Град».

Нагадаємо, 12 липня, посадовця затримали у службовому автомобілі під час отримання 10 тисяч гривень неправомірної вигоди.

Однак, Олег Свідерський, якого звинувачують у корупції з землею в місті, зараз працює у звичайному режимі. Цілодобовий домашній арешт, який попередньо призначив суд, днями замінили іншим запобіжним заходом. Тепер секретар міськради перебуває під домашнім арештом лиш з 22:00 до 7:00 год.

Виступає Олег Свідерський

Який зміст злочину?

Ярослав Жук 10 червня подав заяву-звернення з проханням оприлюднити на сайті міськради доповнення до проекту рішення, де йшлося про звіт комісії з питань містобудування, ЖКГ, інфраструктури, комунальної власності, енергозбереження та земельних відносин.

Доповнення стосувалося визнання роботи голови «земельної» комісії Григорія Цаль-Цалка незадовільною.

Причина – у контраргументах, які мав висунути під час проведення сесії міської ради Ярослав Жук.

Ярослав Жук

«Я зібрав багато інформації, як пан Цаль-Цалко готував документи щодо нашої управляючої кампанії, також по ОСББ. Хотів на сесії висловити низку фактів із документальними даними. Але Свідерський вирішив цю справу не «пропускати».

Бо, якщо б визнали роботу голови «земельної» комісії незадовільною, то постало б питання, що Цаль-Цалко не може бути головою комісії, – пояснив Ярослав Жук.

Він вважає, що доповнення не були включені у порядок денний сесії міськради  через «діяння секретаря Володимир-Волинської міськради Свідерського, який згідно з вимогами чинного законодавства України повинен забезпечувати оприлюдення проектів рішення ради».

Зокрема, наголошує: «Те, що саме по вказівці Свідерського проект рішення не був оприлюднений на сайті міської ради, свідчать записи, що є в реагуванні на мою заяву-звернення. Я як депутат маю право подавати проекти рішень, щоб вони розглядалися на сесії».

Депутат міськради додав, що є відповідна процедура включення проектів рішень до порядку денного сесії. Зокрема, проекти рішень мають оприлюднити на сайті міської ради за 20 робочих днів до початку сесії. Далі, коли вся процедура дотримала, готують порядок денний.

«Я із дотриманням всіх правил, подав проект рішення про внесення доповнень. Його таки оприлюднили. Але згодом, по вказівці пана Свідерського, поступила команда зняти його з сайту міської ради. Так як він був неоприлюднений, то його і не включили в порядок денний сесії», – пояснює Ярослав Жук.

У чому порушення?

Ярослав Жук говорить, що згідно з законом про місцеве самоврядування, є чітко визначені посадові обов’язки  секретаря міської ради. І він не має прав давати доручення щодо зняття проектів рішень офіційного сайту міської ради.

«Секретар тільки організовує оприлюднення проектів рішення. Тобто, якщо є якісь питання, він не має права їх знімати. Коли є якісь нюанси, то депутати на сесії приймуть рішення – «за» або «проти».

Тобто Свідерський свідомо перевищив свої повноваження.

Крім того є відповідь від нього, що внесення доповнень не відповідають регламенту, хоч це не так».

Що далі?

Ярослав Жук каже, що це не перший випадок, коли його пропозиції та поправки до проектів рішень «зникають» із сайту міськради:

«Такі випадки повторювалися систематично. Чекаю, щоб поліція почала досудове розслідування.

Свідерський, фактично, має бути притягнений до відповідальності за двома статтями: щодо перешкоджання роботі депутата місцевої ради і окремо – за перевищення повноважень секретаря міської ради».

Далі Ярослав Жук шукатиме правди у Володимир-Волинському відділі поліції. У випадку, якщо поліція візьметься за розслідування – справу продовжать розглядати вже у суді.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут