У реєстрах Фонду соціального страхування (ZUS) у травні було зареєстровано 628 тисяч іноземців, за яких робили пенсійні внески. Це на п’яту частину більше ніж роком раніше — про це пише portalspozywczy.pl з посиланням на четверговий випуск “Dziennik Gazeta Prawna”.

Про це інформує “Княжий Град” з посиланням на сайт “Наша Польща”.

Як наголошує польське видання, дані фонду охоплюють виключно тих осіб, котрі працевлаштовані на підставі тих форм договорів, які передбачають сплату внесків. А відтак ця кількість не враховує тих, хто працює наприклад, на підставі umowę o dzieło або взагалі без жодних угод, тобто нелегально.

У матеріалі “DGP також йдеться про те, що дані міністерства праці щодо дозволів і заяв про працевлаштування іноземців (zezwoleń i oświadczeń o zatrudnianiu), також підтверджують збільшення їхньої кількості.

До квітня було зареєстровано 570 тисяч заяв (oświadczeń), а це збільшення на 23 відс. у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року, видано близько 100 тисяч дозволів на роботу (zezwoleń na pracę), а це плюс 46 відс., і близько 13 тисяч дозволів на сезонну роботу (збільшення на 26 відс.) — повідомили журналістам у міністерстві.

“Згідно з цими результатами, можна спрогнозувати, що цього року будемо мати рекордну кількість іноземних працівників у Польщі, хоча темп збільшення працівників уже й не буде таким стрімким, як у 2015-2016 роках” – прокоментував ситуацію Павел Качмарчик, директор центру досліджень міграції у Варшавському Університеті.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут