Протягом перших шести місяців цього року українські поліцейські виявили 214 кримінальних злочинів, передбачених статтею 149 (торгівля людьми) Кримінального кодексу України, повідомив начальник Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми (БЗПТЛ) Національної поліції України Артем Крищенко, інформує “Інтерфакс”.

“Правоохоронці встановили 170 українців, які постраждали від торгівлі людьми. Серед них – п’ятеро дітей… У рамках 190 кримінальних проваджень цієї категорії слідчі повідомили про підозру особам, що їх вчинили. Досудове розслідування вже завершено в 104 кримінальних провадженнях, відкритих за фактами торгівлі людьми”, – сказав Крищенко у вівторок, 30 липня, у Всесвітній день протидії торгівлі людьми, повідомляє прес-служба Нацполіції України.

За його словами, серед 170 людей, які стали жертвами дій зловмисників, 98 чоловіків, 67 жінок, троє неповнолітніх і двоє малолітніх дітей.

Крищенко зазначив, що за 6 місяців 2019 року поліцейські викрили чотири організовані групи, які діяли у сфері торгівлі людьми. Їхня діяльність поширювалася на території п’яти областей і Києва.

“Загалом поліцейські підрозділи БЗПТЛ припинили діяльність 19 організованих груп. До складу цих груп входили 68 учасників. Найпоширенішою формою торгівлі людьми стала трудова експлуатація – це 94 факти. Також поліцейські встановили 84 факти торгівлі людьми у формі сексуальної експлуатації”, – розповів він.

Начальник департаменту додав, що зазвичай жертвами зловмисників стають жінки, які не працюють, мають на утриманні дітей, розлучені, котрі перебувають у скрутному матеріальному становищі. Також припинено 30 фактів торгівлі людьми у формі залучення громадян у злочинну діяльність. Найбільш вразливою категорією громадян тут стали чоловіки віком від 25 до 35 років.

“Зазвичай постраждалих вербували для роботи кур’єрами з доставки фасованого товару. Так шляхом обману зловмисники змушували жертв брати участь у наркотрафіку”, – сказав Крищенко.

Він повідомив, що слідчі відкрили три кримінальні провадження за фактами торгівлі дітьми. Йдеться і про продаж з метою усиновлення, і про передання з метою експлуатації. Зокрема, в червні цього року у Львівському міжнародному аеропорту поліцейські затримали 38-річну жінку, яка намагалася продати свою дитину для сексуальної експлуатації за кордоном.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут