За 5 місяців цього року Україна імпортувала свинини (свіжої, охолодженої або мороженої) на 19,1 млн дол. Про це свідчать дані Державної служби статистики, передає Княжий Град з посиланням на УНН.

Найбільше свинини везуть українцям поляки. У січні-травні Україна імпортувала з Польщі продукту на 9,6 млн дол. Далі у списку найбільших постачальників свинини в Україну йде Німеччина – на 3,4 млн дол., та Нілерланди – на 1,9 млн дол.

Загалом з країн ЄС протягом звітного періоду Україна імпортувала свинини на 18,3 млн дол.

При цьому, протягом січня-травня цього року Україна експортувала свинини на 1,7 млн дол.

Разом з тим, українці їдять в три рази менше свинини, ніж європейці. Паралельно, ціни на свинину в нашій країні вже вище, ніж в Європі. Серед причин цінового буму фахівці називають епідемію АЧС.

На думку депутата Сергія Тригубенка, контролери, в особі Держпродспоживслужби, неефективно і непрофесійно протистоять вірусу, і тому українські фермери продовжують відчувати мільйонні збитки.

Нагадаємо, у той же час, в Україні дедалі більшими обсягами імпортують свинину з Польщі та інших країн. Тваринники відзначають, що без контрабанди не обходиться, а також закликали прем’єра Гройсмана в цьому розібратися.

Рекордний імпорт свинини в Україну також пов’язують з АЧС.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут