Міністерство юстиції США вирішило повернутись до застосування смертної кари. Впродовж останніх 16 років на федеральному рівні на найвищу міру покарання діяв неофіційний мораторій. Про це повідомляє “Княжий Град” з посиланням на “ВВС Україна”.

Проте у четвер міністр Юстиції Вільям Барр заявив, що вже у грудні цього року та січні наступного планується стратити п’ятьох ув’язнених.

За словами міністра, всі вони були засуджені за тяжкі злочини – зокрема, за вбивства і насильство над дітьми та літніми людьми.

Востаннє федеральна влада США застосовувала смертну кару ще у 2003 році. При цьому на рівні окремих штатів ця міра покарання могла застосовуватись і надалі.

Смертну кару застосують шляхом введення засудженим ін’єкції пентобарбіталу. Це преперат, який поступово сповільнює роботу організму, зокрема нервової системи, і зрештою призводь до смерті.

Рішення про відновлення застосування смертної кари викликало бурхливу реакцію частини суспільства – зокрема, правозахисних організацій.

Засуджені до смертної кари – хто вони?

  • Деніел Льюїс Лі. Він є прихильником ідеї переваги білої раси. Його засудили за вбивство родини з трьох людей, зокрема восьмирічної дівчинки
  • Лезмонд Мітчелл. Вбив 63-річну бабусю та її онуку
  • Веслі Айра Перкі. Згвалтував, вбив 16-річну дівчину і спалив її тіло
  • Альфред Буржуа. Сексуально домагався і вбив дворічну дівчинку – його доньку
  • Дастіл Лі Хонкен. Застрелив п’ятьох людей

Смертна кара й досі є законною мірою покарання у 29 штатах США.

З 1976 року найбільше страт було здійснено в штаті Техас – 561. На другому і третьому місцях штати Вірджинія (113) та Оклахома (112).

У США до смертної кари наразі засуджені 2673 людини. Найбільше їх у Каліфорнії (733), але при цьому з 1976 року смертну кару в цьому штаті застосовували тільки 13 разів.

За останні 20 років щорічна кількість смертних вироків у США знизилась на 88%: з 295 у 1998 році до 43 у 2018.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут