Українське підприємство під виглядом пластику намагалось ввезти на митну територію України 2 фури (42 тонни) європейських побутових відходів, вміст яких становить загрозу довкіллю.

Про це інформує пресслужба Волинської митниці ДФС.

Вантаж, що відноситься до “жовтого переліку відходів” і потребує окремого письмового дозволу Міністерства екології України на його транскордонне переміщення, був зупинений волинськими митниками на посту Ягодин. У подальшому викрити зловмисників вдалося у ході оперативної співпраці з посадовими особами Служби безпеки України.

Фальсифікації з кодами товарів, вчинені для несанкціонованого ввезення цього сміття, підтвердили результати лабораторних досліджень вмісту відходів.

На часі фури затримані у пункті пропуску, вирішується питання про повернення цього товару відправнику та притягнення порушників міжнародного права до відповідальності.

Дозвільні документи під час транспортування відходів із “жовтого списку” – вимога “Базельської конвенції про контроль за транскордонним переміщенням небезпечних відходів та їх видаленням” від 1989 року та Постанови Кабінету Міністрів України №1120 від 13 липня 2000 року. Зокрема, законодавство вимагає від перевізника подати дозвіл на транскордонне перевезення відходів, відомості про походження і склад відходів, протоколи їх аналізу, відомості про страхування небезпечного вантажу.

Контроль за вмістом вантажів здійснюють у форматі “Єдиного вікна на митниці”, введеного у жовтні 2018 року для оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України. Для митного посту Ягодин – це перший випадок, свідчення високого рівня координації роботи державних контролюючих служб та приклад успішної протидії загрозам екологічного характеру.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут