Урологи з варшавської лікарні «Masovia» провели першу в Польщі операцію ендоскопічного прокладення сечовиділення через кишечник усередині черевної порожнини пацієнта, хворого на рак. Про це повідомляє “Княжий Град” із посиланням на  інформаційне видання «Monitor Info».

Польські урологи вже раніше виконували подібні операції, але, як правило, відкривали черевну порожнину пацієнта і не використовували робота.

«Це перша така операція, виконана в Польщі з використанням робота Da Vinci, у пацієнта з раком сечового міхура без відкриття черевної порожнини», – сказала Ізабела Лескєвіч, прес-секретарка лікарні.

Польські урологи вже раніше виконували подібні операції, але, як правило, відкривали черевну порожнину пацієнта і не використовували робота.

За словами Леськевич, найважчим елементом операції було формування замінного сечовода із 7 см тонкої кишки пацієнта. Така кишечна вставка слугуватиме додатковим сечоводом.

Операцію в неділю, 21 липня 2019 р., провів доктор медичних наук Томаш Шопінський із командою лікарів із лікарні «Masovia». «Операція тривала сім годин і пройшла успішно: протягом 12 годин після процедури пацієнт почав самостійно рухатися, а протягом тижня має бути виписаний додому», – повідомляє лікарня.

У Європі такі процедури проводяться тільки в декількох центрах, зокрема у Швеції.

Національний фонд охорони здоров’я не відшкодовує витрат на процедури із використанням роботів, тому ці операції пацієнти оплачують самостійно. Варшавська лікарня «Masovia» у 2017 р. першою в Польщі розпочала операції з використанням робота Da Vinci для пацієнтів з урологічними захворюваннями.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут