Мер Києва Віталій Кличко відкрив новий арт-об’єкт – пам’ятний барельєф на честь видатного композитора і диригента Ігоря Стравинського. Барельєф встановили на вулиці Лютеранській, 28/19. У будинку за цією адресою митець жив і творив у період свого перебування в Києві.

Про це йдеться на сайті Київської міської ради.

«Нам є чим пишатись, нам є що презентувати і про що розповідати. Про нашу історію, наші досягнення  і про людей, які прославляли та прославляють Київ. І яких знає увесь світ. Я вдячний усім небайдужим, усім меценатам, які долучаються, щоб зробити наше місто, нашу країну цікавішими, привабливішими, інтегрованими в світовий культурний простір. Пам’ятний барельєф Ігорю Стравинському – це початок великого проекту», – сказав Віталій Кличко.

Пам’ятна дошка Ігорю Стравинському – перший монумент у проекті «Видатні особистості, які змінили світ», організованому меценатами і столичною владою.

Віталій Кличко нагадав, що найближчим часом у Києві відкриють пам’ятник Ігорю Сікорському – видатному авіаконструктору. Також місто продовжує роботу, щоб повернути у власність громади садибу Сікорських на Ярославовому валу і відреставрувати її.

Довідково. Ігор Стравинський – композитор і диригент. Син співака Федора Гнатовича Стравинського. Родина Стравинських походить з Волині.

Райським куточком для своєї творчості Ігор Стравинський називав містечко Устилуг поблизу Володимира-Волинського. Він приїжджав сюди до родини. Тут працював щоліта з 1907 до 1914 року в родовому маєтку.

Тут зустрів жінку, з якою одружився, — киянку Катерину Носенко.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут