Пріоритетом для українців, які приїжджають до Польщі, залишається  хороша робота у великому місті. Через це кожен 5-й хоче переїхати до Гданська, Познані, Варшави, Вроцлава або Кракова.
Це випливає з дослідження, яке проведело Бюро роботодавців Помор’я у співпраці з “Групою Прогрес” на замовлення Гданського уженду праці, пoвідoмляє Yavp.pl з посиланням на propertynews.pl.

Згідно з результатами дослідження, при виборі місця проживання для українців всі інші фактори, крім роботи та хороших заробітків, є другорядними. Зокрема, це стосується і доступу до вищої освіти або спортивних об’єктів, і кількості знайомих, і культурні можливості.

“Українці хочуть нормально функціонувати, використовуючи всі привілеї, які пропонує велике місто, тобто торгові центри, басейни, дитячі садки, кінотеатри або ресторани. З іншого боку, найважливішим мотиватором є, звичайно, більші перспективи у великих агломераціях, можливість знайти додаткову роботу або нову, коли це необхідно”, – зазначила представниця “Групи Прогрес” Ева Блащинська.

Серед найчастіше згадуваних українцями міст у Польщі, до яких вони хотіли б переїхати, лідирує Гданськ (майже 19%). Далі йдуть Познань (майже 15%), Варшава (12%), Вроцлав (8%), Лодзь (8%), Краків (близько 8%). Менш популярними є Люблін (7%), Жешув (6%), Катовіце (4%) і Щецин (3%). Зовсім невелика кількість українців думають про роботу в невеликих містах – Кошалін, Каліш, Гожув, Слупськ, Торунь або Устка.

Дослідження охопило 1367 громадян України працездатного віку.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут