У Євросоюзі найвища смертність внаслідок вживання наркотиків зафіксована у Шотландії. Кількість смертей від психотропів навіть перевищила кількість смертей від зловживання алкоголем.

Згідно із даними Національного статистичного управління Шотландії, у більшості випадків люди помирали після одночасного вживання кількох видів наркотиків. Наприклад, сліди героїну були знайдені у крові 45% померлих, метадон (наркотик, який використовують в замісній підтримуючій терапії як засіб для лікування наркозалежності) – у 47%, різних опіатів – у 86% загиблих, передає The Guardian.

Майже 70% з психотропами вживали кошти групи бензодіазепінів і ліки від епілепсії. 20% смертей настали передозування кокаїном, амфетаміном та MDMA (екстазі).

Переважно від наркотиків у Шотландію помирають люди до 50 років:

  • від 15 до 24 років – 23% смертей;
  • від 35 до 43 років – 37%;
  • від 44 до 55 років – 29%.

75% всіх померлих – чоловіки.

Загалом смертність від передозування у Шотландії підвищилась на 27% в порівнянні з минулим роком – до 1187 загиблих. Таким чином ці дані перевищують аналогічні показники в Англії та Уельсі у три рази та є вдвічі вищими від показників у регіоні у 2008 році (тоді йшлося про 574 смертей).

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут