До 14 вересня всі банки повинні пристосувати свої системи до європейської директиви PSD2. Охоплює вона практично всі послуги з розрахунку. Про це інформують на сайті “Наша Польща”.

Вони мають бути безпечнішими, щоправда, коштом зручності. Зокрема, частіше ніж досі потрібно буде вводити PIN при розрахунку карткою. Як твердить tvn24bis.pl, додатковий захист з’явиться й при покупках в інтернеті.

Директива була ухвалена країнами ЄС ще в листопаді 2015 року. У Польщі перша частина приписів запроваджена в життя у 2018-у. Тоді, між іншим, був скорочений час розгляду рекламації (з 30 календарних до 15 робочих днів), зменшена відповідальність клієнта за неавторизовану трансакцію (наприклад в разі втрати чи викрадення телефону або картки). Відтоді клієнт матеріально відповідає сумою максимально до 50 євро (раніше це було 150 євро).

А вже від 14 вересня в життя запроваджують нові приписи. Зокрема, Європейська директива запроваджує ліміт виплати карткою без використання PIN: ліміт кількісний або вартісний. Банк може вибрати один з них.

Якщо банк буде прихильний до кількісного ліміту, то клієнту доведеться дещо частіше вводити PIN.

На сьогодні підтвердження кодом вимагають трансакції у понад 50 злотих. Після 14 вересня перші п’ять трансакцій до 50 зл не вимагатимуть PIN, натомість для шостої вже потрібно буде ввести комбінацію цифр. Якщо ж банк обере ліміт вартісний, то PIN потрібно буде ввести в тому випадку, коли сума чергової оплати не підтверджена тим кодом перевищуватиме встановлений банком ліміт. Директивою цей ліміт дозволений на максимально 150 євро, однак його можна буде зменшити.

Bank Pekao ухвалив рішення внести зміни і тепер запроваджує паролі, що будуть одноразово висилатися SMS-ем або мобільну авторизацію в аплікації. Код також буде вимагатися для перегляду історії банківських операцій старшу за 90 днів.

Bank Pocztowy окрім ідентифікатора та пароля, що існують на сьогодні, запровадить додатковий код висланий через SMS або надішле прохання про пароль до так званого Сертифіката, котрий слугуватиме до авторизації в банкінгу.

Ochrony Środowiska від 14 вересня планує запровадити абсолютно новий інтернет-сервіс. Принаймні так йдеться на сторінці банку. Буде запроваджений новий для банку метод авторизації — мобільна авторизація з використанням мобільного токена. Натомість токен, який працює досі буде виведений з використання. Авторизацію клієнти зможуть проходи завдяки кодам SMS.

Getin Noble Bank з 14 вересня також виводить з ужитку токени та картки Display (з інтерактивним дисплеєм). Натомість буде запроваджена додаткова верифікація за допомогою SMS.

В Euro Banku окрім логіна та пароля потрібен буде свій токен, пароль висланий SMS-ем або авторизація в мобільній аплікації. Для безпеки банк також зменшить сесію у своєму он-лайн сервісі та аплікації до 5 хвилин.

 

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут