Загалом у чотирьох ДВК у Польщі до списків виборців внесено приблизно 40 тисяч українців. Однак високої явки у неділю, 21 липня, ні у Варшави, ні у Кракові, ні в Гданську чи Любліні не очікують. Про це повідомляє “Княжий Град” з посиланням на radiosvoboda.org.
Голова варшавської ДВК Олександр Пустовий припускає, що в неділю на дільницю може прийти вдвічі менше виборців, ніж їх було 21 квітня (під час виборів президента України).

“Якщо перед президентськими виборами до нас щодня приходило до 100 осіб, які просили внести їх у списки виборців, то тепер таких не більше п’яти-десяти. Помітно зменшилася й кількість телефонних дзвінків до нас від громадян, які хочуть дізнатися про те, як проголосувати у Варшаві”, – зазначив Пустовий.

Нижчої явки серед українських виборців очікують і в Гданську. Навіть попри те, що до списків за останні три місяці додали майже 1300 осіб. Представниця місцевої ДВК Марта Коваль звертає увагу на те, що більшість студентів з України, які навчаються у Гданську, на час канікул виїхали з міста. Це, на її думку, може помітно вплинути на явку 21 липня.

Зменшення зацікавлення парламентськими виборами в Україні помітне й в інших містах Польщі.

“Люди вирішили, що достатньо їхньої участі у президентських виборах, тому навіть серед тих, які навесні були активними, тепер голосуватимуть далеко не всі. Скажімо, з 20 моїх знайомих, які в квітні їздили до Кракова,тепер на вибори збираються 7”, – підкреслив директор Почесного консульства України у Вроцлаві Артем Зозуля.

Нагадаємо, 21 липня в Україні відбудуться позачергові парламентські вибори. Українці в Польщі зможуть проголосувати у Варшаві, Кракові, Гданську та Любліні. Виборчі дільниці розташовані при консульських відділах у цих містах.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут