Україна кардинально змінює підхід до турботи про сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки. Про це інформує інтернет-видання “Княжий Град” з посиланням на газету “Експрес”.

“З 2020 року дітей не братимуть у будинки дитини. Буде створено всі умови, щоби ці діти могли повноцінно зростати зі своїми рідними батьками. У виключному випадку вони будуть жити в патронатній чи прийомній сім’ї”, — про це на своїй сторінці в соцмережі днями повідомила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Водночас, за словами керівниці МОЗ, до 2023 року на місці дитячих будинків буде організовано паліативно-реабілітаційні центри. “У новостворених центрах можна буде отримати послуги з реабілітації або паліативу. Центр також може надавати послуги з респісу — тимчасового перепочинку батьків дитини з інвалідністю.

Допомогу дітям надаватимуть в обов’язковій присутності батьків або людей, які їх замінюють. На інтернати ці заклади не перетворяться”, — запевняє Супрун.

Вона підкреслила, що паліативна допомога і реабілітація увійшли в “зелений перелік” — гарантований державою пакет послуг, за який платитиме Національна служба здоров’я України.

Ці послуги для громадян будуть безплатні.

Діти, для яких не вдається знайти сім’ю, проживають у малих групових будиночках. Там умови наближені до сімейних, по суті — це і є великі сім’ї, де одночасно перебуває від 6 до 15 дітей.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут