Американський вчений Стерлінг Бакус зі своїм 11-річним сином вирішили довести, що отримати дуже дорогу спортивну машину можна і не маючи сотень тисяч доларів на її покупку.

Про це інформує інтернет-видання “Княжий Град” з посиланням на сайт vcrti.com.ua.

Для цього лише потрібно технічна освіта, 3D-принтер, який сьогодні можна купити практично скрізь, і відносно невелика сума грошей. Якось побачивши в відеогрі модель новітнього спорткара Lamborghini Aventador, який в реальності коштує 300 тисяч доларів, хлопці вирішили створити його у себе в гаражі.

«Ми вирішили використовувати передові технології для створення автомобіля, але намагалися впоратися без великих витрат. Ми хочемо показати автомобіль в місцевих школах, щоб діти зацікавилися наукою, технологіями, інженерією, мистецтвом і математикою », – прокоментував Стерлінг Бакус.

Свою роботу почали з покупки трьох принтерів CR-10S, CR-105S і QIDI Xpro. Потім завантажили моделі і схеми автомобіля з Інтернету. Перші два принтера використовували для виробництва пластикових частин, останній – для створення деталей з міцніших матеріалів. Відсутні частини купили в інтернет-магазині. Передні і задні фари теж виконані з пластика ASA, ABS і PETG. Внутрішні деталі репліки Lamborghini виконані з нейлону, які вчений зміцнив вуглецевим волокном. Рама автомобіля виконана зі сталі.

«Ми хотіли, щоб машина була безпечною, тому виготовили раму зі сталі. Вирішивши друкувати більшу частину кузова на 3D-принтері, ми повинні були зробити акцент на міцності », – відзначив вчений Стерлінг Бакус.

В цілому на проект пішло близько 20 тисяч доларів. Через півтора року роботи повнорозмірна модель автомобіля стала схожою на оригінальний спорткар вартістю 300 тисяч доларів.

Бакус впевнений, що його проект мотивує школярів податися в науку і інші види технічних спеціальностей. Для тих же, хто вирішить повторити ідею побудови автомобіля своїми силами Бакус дає пораду. Для початку варто освоїти інженерію, бути готовим робити помилки (в даному випадку на них було витрачено близько 700 доларів).

Як повідомляє 3D Printing Media Network, за винятком коліс, двигуна і коробки передач всі частини машини були створені на 3D-принтері з екологічно чистого, жорсткого і міцного пластику PLA, який можна пофарбувати в будь-який колір. Стрелінг каже, що автомобіль вже може їздити, але тест-драйв поки не проводили – проект вимагає деяких доопрацювань.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут