Половина всіх смертей українців сталася на території 4-х воєводств. По всій Польщі у першому півріччі 2019 року померло 255 громадян України. Про це в інтерв’ю “Укрінформу” розповіла керівник консульського відділу посольства України в Польщі Світлана Криса, пoвідoмляє Yavp.pl.

“У 2018 році на території консульського округу посольства України в Польщі (Мазовецьке, Лодзьке, Великопольське та Любуське воєводства – ред.) зареєстровано 221 смерть громадян України. За перше півріччя 2019 року в консульському окрузі Посольства зафіксовано 125 випадків смертей. Торік за аналогічний період таких випадків було лише 78”, – зазначила Світлана Криса.За її словами, протягом 2018 року в Польщі померло загалом 539 громадян України. Головними причинами смертей наших співвітчизників є серцеві та онкозахворювання, а також ДТП та нещасні випадки на виробництві.

“Якщо людина була офіційно застрахована у польській страховій компанії (ZUS), то після вивезення тіла рідні можуть повернути 4 тисячі злотих, які видаються в Польщі у зв’язку із смертю особи. Значна більшість осіб, які померли чи загинули, були застраховані у ZUS”, – зазначила керівник консульського відділу.

Світлана Криса також додала, що транспортування тіла померлої особи з Польщі до України, в залежності від місця доставки, коштує від 1,3 тисячі до 2 тисяч євро. На сьогодні в Польщі існує більше десятка фірм, які надають такі послуги. Їхні контакти в разі потреби надають консульські установи України.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут