Такої кількості експресії, емоцій і нецензурщини не бачила навіть, мабуть, Верховна Рада України.

Тут більш видовищне дійство. У невеличкому прикордонному місті Волинської області — Володимирі-Волинському під час «земельної» комісії вирують такі пристрасті, гнів і дискусії, що позаздрить навіть лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко!

Отож, до складу комісії входять: голова Григорій Цаль-Цалко, заступник голови Максим Климюк, секретар Сергій Барщевський і члени комісії Сергій Гранат, Сергій Радкевич та Руслан Мороз.

«Центрові» фігури обговорень – депутати від «Нашого Краю» Руслан Мороз і Максим Климюк. «Співведучий» комісії – депутат-«батьківщинівець» секретар міської ради Олег Свідерський, який тримає на контролі раціональне використання земельних та майнових ресурсів Володимира-Волинського, але про це – згодом.

Журналістка Інтернет-видання «Княжий Град» відвідала одне із засідань комісії з питань містобудуванняжитлово-комунального господарстваінфраструктурикомунальної власності, енергозбереження та земельних відносин , щоб розповісти вам про те, що відбувається за зачиненими дверима.

«Немає рішення – це теж рішення»

Засідання комісії мало розпочатися о 10-й ранку, але не зібралися усі члени комісії. Перенесене на 14-ту годину засідання, розпочалося із запізненням.

Помічаємо у залі депутата Володимир-Волинської районної ради Павла Карпюка, який програв апеляцію міської ради щодо встановлення йому вартості земельної ділянки, яку він хоче придбати.

Про це детальніше можна прочитати  ТУТ.

Павло Карпюк не погодився з рішенням міськради, і не був згідний із рішенням Апеляційного суду Волинської області. Саме через це прийшов на комісію, щоб переконати депутатів зменшити вартість землі.

«За ціною 215 гривень, яка тричі більша за аналогічні ділянки по місту, я не буду купувати дану земельну ділянку. Вона явно завищена. Пропоную внести зміни до рішення, яке підтримали в міській раді і дати земельну ділянку мені за ціною 105 гривень», – сказав Карпюк. Але це, на жаль, не розчулило членів комісії.

Секретар міської ради Олег Свідерський, який курує земельні питання, заявив, що зміни вносити можна було у 15-денний термін, що вже минув.

На це обурений депутат міської ради Руслан Мороз зазначив, що комісія все одно не приймає остаточного рішення:

«Я з перших днів каденції проект рішення зробив, щоб рішення земельної комісії вже ніхто не оскаржував. Ви що сказали? До одного місця Ваше рішення! У нас гурток якийсь тупий сформувався — наша думка нікому не треба, але через нашу комісію має “проїхати”. Нема рішення – це теж рішення!» – заявив Мороз.

«Сфатаграфіруй і його, дєвушка»

Саме так звертався впродовж усього засідання комісії до мене депутат Руслан Мороз, щоб я, бува, не прогавила когось у залі. І загалом, склалося враження, що саме він «веде» засідання, а не голова комісії.

Присутні вже, мабуть, звикли до того, що депутат Руслан Мороз говорить «російсько-українською» мовою, але мені це дуже «різало» вухо. Тому, більшість цитат ми, відповідно до законодавства, переклали українською мовою.

До того ж, відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», українську мову як основну мають використовувати  публічному просторі, державному та комунальних секторах. Але, вочевидь, на депутата Мороза цей закон не діє.

Також не керується він і нормами етичного спілкування, адже нецензурними фразами був «покритий» чи не кожен з присутніх. До слова, сьогодні до Верховної Ради внесли законопроект, що прирівнює матюки до дрібного хуліганства і може каратися штрафом чи виправними роботами.

Коли журналіст «Княжого Граду» почала фотографувати депутата Мороза, той сказав: «Дєвушка, ви, давайте, собі клацайте, і нам не мішайте». Не забував нагадувати мені сфотографувати кожного присутнього в залі, але вміло позував на камеру.

Він також встигав вирішувати власні питання під час засідання телефоном і неодноразово покидав залу, в якій проводили засідання комісії, на що голова комісії ніяк не реагував.

Культура спілкування? Ні, не чули.

Про культуру спілкування, організацію проведення комісії тут не чули, або ж забули вже давно.

Не знаю, як працівники міської ради і члени комісії спокійно реагували на постійні гучні монологи депутата Мороза, але вже на четвертій годині перебування там, у мене сильно розболілася голова, тож була змушена покинути залу. Сумно було висидіти не мені одній.

p.s.

Як кажуть, краще один раз побачити, ніж 100 разів почути. Це точно про «земельну» комісію Володимир-Волинської міської ради.

Як йдеться у Регламенті Володимир-Волинської міської ради: «Пленарні засідання ради, засідання постійних комісій ради є відкритими і гласними, крім випадків, передбачених законами України».

Тобто, фактично, потрапити на них може кожен охочий, але він може спостерігати за перебігом подій, не втручаючись у процес проведення засідання комісії.

Тож, хочете розважитися? Приходьте на наступне засідання! Буде, мабуть, не менш цікаво!

Вікторія Махновська

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут