Влада Німеччини оштрафували компанію Facebook Ireland Limited на 2 млн євро, повідомляє Mind, з посиланням на Інтерфакс.

Штраф був накладений на компанію через те, що вона порушила своє зобов’язання щороку надавати звіт про розгляд скарг на незаконні публікації. Представлений звіт з липня 2018 року виявився неповним: в ньому відображені не всі скарги, крім того, він не дає повної і прозорої картини процесу обробки скарг.

Як зазначають ЗМІ, звіт Facebook за першу половину 2018 року не відображає фактичну кількість скарг на незаконний контент, який в Німеччині включає в себе антисемітські матеріали, що розпалюють ворожнечу по відношенню до груп людей за релігійною чи етнічною ознакою.

У звіті також зазначається неповна інформація про мовні навички та навчання персоналу, що займається обробкою скарг користувачів соціальної мережі.

Крім того, в заяві йдеться про те, що форма звернення для скарг користувачів на протизаконний контент «занадто захована» на сайті Facebook.

Рішення поки що не вступило в законну силу, компанія має право його оскаржити.

Закон про заходи щодо соціальних мереж прийнятий у Німеччині 30 червня 2017 року. Він зобов’язує великі платформи, такі як Facebook або Twitter, видаляти протизаконний контент. До нього, згідно із законом, відносяться будь-які висловлювання, що розпалюють ворожнечу і ненависть.

Закон також зобов’язує соцмережі надавати раз на півроку «звіт про прозорість», у якому описувалася б роботи із скаргами від користувачів на протизаконний контент. У звіті, представленому Facebook за першу половину 2018 року, зазначено, що за цей період в технічну службу соцмережі надійшли 886 скарг.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут