Національна служба охорони здоров’я Великої Британії відкриє першу в історії клініку лікування ігроманії.

Медичний заклад з’явиться в Лондоні наприкінці року і буде лікувати пацієнтів віком від 13 до 25 років.

Що ж такого є в азартних іграх, що робить їх такими звабливими? І що ми можемо з цим зробити?

Щоб відповісти на ці запитання, звернемося до історії виникнення людства: ті часи, коли люди поділялися на мисливців та збирачів, і головним їхнім завданням було вижити і зберегти рід. “Фізіологія і будова нашого мозку така, що він постійно потребує нагороди”, – пояснює Сайрус Абасян, нарколог з лікарні Найтінгейл у Лондоні. Цей принцип називається “системою заохочення мозку”, і впливає вона на наші вчинки більше, ніж здається.

Ця винагорода, за його словами, надходить у вигляді дофаміну – хімічної речовини, яка дає людині відчуття задоволення. Приміром, споживання наркотиків викликає високий рівень дофаміну.

“Азартні ігри впливають на примітивну частину мозку, яка з еволюційної точки зору менш розвинена і пов’язана з миттєвою насолодою.

В стародавні часи ми відчували радість і піднесення, коли на полюванні вбивали тварину, несли здобич додому і забезпечували їжею родину”.

Однак, на думку пана Абасяна, надмірна кількість дофаміну формує психічні розлади і залежності, наприклад, наркоманію, алкоголізм та ігроманію. “Сьогодні ми живемо в дуже штучному середовищі. Природа людини не призначена для водіння авто і пересування літаками і потягами.

А примітивна частина мозку продовжує функціонувати, вимагаючи негайної нагороди, – без особливих роздумів і логіки.

Саме потяг до насолоди і є тією кнопкою, на яку тиснуть ринки адиктивних товарів (азартних ігор, алкоголю, тютюну, наркотиків).

Коли ми граємо – і виграємо – наш мозок дає нам головну емоційну нагороду.

Багато людей отримують цей “дофаміновий допінг” і продовжують спокійно жити. Але не всі.

“Якщо виникає залежність, мозок більше не може створювати “щасливі” нейронні зв’язки, і людина починає грати, щоб поповнювати нагородами свою “психологічну скарбничку”. На щастя, більшість з нас здатні отримувати емоційну насолоду природним шляхом через прості речі”.

Однак, деякі люди мають генетичну схильність до згубних залежностей.

Частково це обумовлено тим, як функціонує наш мозок, тому така схильність може формуватися в родині.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут