Експерти назвали хвороби, які можуть передаватися людині від тварин. Часом вони представляють саму справжню загрозу для людей. Про це інформує інтернет-видання “Княжий Град”, з посиланням на NavkoloNas.

По-перше, людини може вразити антропозоонозна інфекція. За нею прийнято вести строгий ветеринарний та епідеміологічний контроль. Медики відносять кожен конкретний діагностований випадок до складної ситуації. До слова, хвороба можуть передавати і дикі тварини, а також велику рогату худобу.

Хвороба Лайма є однією з найвідоміших, яка передається від тварин до людини. Недуга розвивається на тлі бактерій Borrelia burgdorferi через укуси заражених кліщів. З цим захворюванням нерідко стикаються у собак, кішки, великої рогатої худоби і людини. Часто переносниками бактерій є кліщі та гризуни.

Хвороба Бруцельоз викликають бруцели, які виявляються у диких свиней, лосів, оленів, собак. У останніх патогени вражають репродуктивну систему. Вірогідність заразитися людині в цьому випадку маленька. Серед симптомів медики виділяють депресію, головний біль, постійну втому, лихоманку. Недуга може передаватися через молочні продукти.

Людина заражається сказом після укусу інфікованої тварини. У такому випадку йому потрібно карантин і профілактичні заходи проти поширення вірусу. Крім цього, необхідна термінова вакцинація.

Бактерії Yersinia pestis викликають чуму, яка часто переноситься блохами. У разі епідемії можуть померти до 90% колонії тварин. В середні віки в результаті хвороби загинули мільйони людей.

Людина може захворіти лихоманкою Західного Нілу. Переносниками даного вірусу виступають комарі і кліщі. Вражає він ослів, коней, але їм не роблять щеплення, щоб уникнути загибелі. Людині інфекція передається за допомогою укусів комарів.

Сальмонельоз також часто діагностується у людей. Зараження відбувається через вживання продуктів харчування, в яких містяться бактерії сальмонели, найчастіше небезпеку становлять яйця. У людини з’являються симптоми, схожі на кишкову інфекцію. Також до списку увійшли зоонозних інфекції, які викликаються вірусами типу А.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут