Після другого курсу лучанин Роман Старчевський залишив навчання в університеті заради американської мрії. Та через півтора роки повернувся в Україну. Щоб таки здобути вищу освіту. Щоб самоутвердитися. А ще – щоб виконати свій обов’язок відслужити строкову службу і реалізувати себе тут, на рідній землі. Хлопець розповів, що спонукало його залишити мрію, повернутися із США в Україну і піти служити до лав Національної гвардії.

Про це інформує інтернет-видання Володимира-Волинського “Княжий Град”, посилаючись на сторінку Військової частина 1141 Національної гвардії України міста Луцьк у мережі Facebook.

За статистикою, більшість тих, хто їде за кордон на навчання чи на заробітки, залишаються там. Однак 24-річного лучанина Романа Старчевського це не стосується. Після півторарічного проживання за кордоном, він повернувся на Батьківщину.

«Я вчився у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки на факультеті прикладної лінгвістики. Після другого курсу виїхав до США за програмою Work and Travel і залишився в країні. Спочатку працював рятувальником в басейні, пізніше – у сфері торгівлі», – розповідає Роман.

Зі слів хлопця, життя у США разюче відрізняється від українського: інший менталітет, інші цінності, пріоритети. Але якою б яскравою не була картинка щасливого життя, в очах американців емігранти назавжди лишаються емігрантами.

«Там, в Америці, усе чуже. На тебе дивляться як на чужинця, за свого ніхто не сприймає. Як би ти не намагався, утвердитися в чужій країні і стати американцем, не вийде. В очах інших ти назавжди лишишся іноземцем», – каже Роман.

Досягнувши мети – попрацювати за кордоном, набратися досвіду й удосконалити володіння мовою – Роман Старчевський вирішив: час додому.

Після повернення поновився в університеті і закінчив навчання. Наступний крок – строкова служба в Національній гвардії України. Нині служить у військовій частині 1141 у Луцьку.

«Коли отримав повістку, без вагань вирішив – час йти служити. До Національної гвардії потрапив, бо вважаю, що тут створені усі належні умови для військовослужбовців, навчання і забезпечення теж на високому рівні», – упевнений Роман.

Гвардієць переконаний, що військова служба – це важлива школа життя, яку повинен пройти кожен чоловік і додає: Нацгвардія виховує справжніх професіоналів. А ще – це ідеальний плацдарм для того, щоб загартувати дух, навчитися терпінню, субординації, опанувати військову справу і стати досвідченішим.

Після строкової служби полишати військову справу Роман Старчевський не планує. Хоче й надалі працювати в рідній країні, бо вважає, що Україна – це країна можливостей з прекрасним ландшафтом для розвитку і високих досягнень. І хто як не ми збудує могутню, незалежну, сильну державу!

Опубліковано Військова частина 1141 Національної гвардії України м. Луцьк Середа, 26 червня 2019 р.

Опубліковано Військова частина 1141 Національної гвардії України м. Луцьк Середа, 26 червня 2019 р.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут