Вчені з Литовського університету медичних наук прийшли до висновку, що забруднення повітря і проживання в багатоквартирних будинках можуть підвищувати ризик хвороб серця.

Дослідники оцінили зв’язок відстані між приватними й багатоквартирними будинками та дорогами (а також зеленими насадженнями) з розвитком гіпертензії та ознаками метаболічного синдрому, пише Здоров’я24, з посиланням на MedicalXpress.

Цей зв’язок простежували у людей, що живуть у приватних будинках або багатоповерхових будинках у місті Каунас, місті з 280 тисячами населення.

Експерти виявили, що забруднення повітря від автомобільних вихлопів сприяє підвищенню кров’яного тиску і виникнення стану, що передує цукровому діабету.

Однак негативний вплив спостерігалося тільки у тих, хто жив в багатоквартирних будинках. Вчені вважають, що поблизу багатоповерхівок дорожній рух інтенсивніший і автомобільних вихлопів більше.

На здоров’я також чинять негативний вплив висока щільність населення і шумове забруднення.

Водночас близьке розташування до рослин покращує здоров’я жителів міста. Для боротьби з високим ризиком серцево-судинних захворювань та інших небезпечних для життя станів дослідники пропонують покращувати шумоізоляцію квартир і розвивати зелені зони.

Висновок: життя у багатоквартирних будинках може підвищувати ризик хвороб серця, інсульту і діабету 2-го типу.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут