Команда дослідників із Массачусетського технологічного інституту працює над системою, яка допоможе роботам навчитися “відчувати” предмети. Передбачається, що роботи розпізнавати предмети на дотик.

Як повідомляє Телеканал новини «24» , посилаючись на ресурс SlashGear, інженери MIT розробили датчик GelSight, який створює тактильні сигнали на основі зображення об’єктів і пророкує, до якого предмету і в якій його частині торкається маніпулятор роботизованої руки.

Навчання ШІ. Для навчання системи використовувалася веб-камера, за допомогою якої було записано близько 12 000 роликів, які демонструють різні речі. Отримані записи після розбивки на кадри склали базу даних з більш ніж 3 мільйонів зображень, зіставлених з тактильними сигналами.

За словами вчених, на поточному етапі розробки робот може уявити відчуття дотику до плоскої поверхні або гострого краю.

Глава команди дослідників Юньчжу Лі стверджує: торкаючись оточуючого середовища, модель може передбачити взаємодію з предметом з чисто тактильних відчуттів. Він також зазначив, що якщо об’єднати два почуття (зір і дотик), можна розширити можливості робота і зменшити обсяг даних, необхідних для виконання завдань, які пов’язані з маніпулюванням і захопленням об’єктів.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут