Близько мільйона українців може залишити Польщу протягом найближчих трьох років — такий висновок зробили журналісти видання Money.pl опираючись на дослідження “Українці на польському ринку праці” проведеного студіями Східної Європи Варшавського Університету на замовлення фірми EWL, яка займається пошуком іноземних працівників, – інформує інтернет-видання “Княжий Град”.

Близько 250 тисяч українців готові поїхати ще цього року, і ще 376 тисяч в наступному. Решта декларує бажання виїхати пізніше або ще не ухвалили остаточного рішення. Серед причин залишити Польщу, опитані найчастіше вказували не учтивість роботодавців, котрі пропонують або роботу “на чорно”, або ж зарплату “під столом”.

Іще один серйозний привід невдоволення — це ціни на житло. Орендатори воліли б напхати до кімнати якнайбільше орендарів і при цьому з кожного взяти якомога більше. Тож не рідко українці, що живуть в таких умовах вимушені платити стільки ж, за скільки можна винаймати індивідуальне житло. Як вже розповідала Наша Польща, головний напрямок міграції омріяний українцями це Німеччина. Для 88 відсотків опитаних головний аргумент теж очевидний — це значно більші зарплати. Тим часом, як наголошує Німецька Хвиля від 2020 року працевлаштування в Німеччині не буде вимагати тесту ринку праці.

Від 1 січня німецький працедавець не буде вимушений доводити, що працівник з-за кордону був єдиним кандидатом на запропоновану ним вакансію. Щоправда, заспокоїти польських працедавців може те, що лише 2,6 відс опитаних у Польщі українських працівників відповідають усім німецьким вимогам.

Для самих українців головною проблемою залишається незнання мови — німецькою не володіє 70 відсотків опитаних. Водночас Юрій Карягін, голова профспілки українських працівників у Польщі, цитований виданням Money стверджує, що процес відтоку українських заробітчан уже не спинити. На його переконання польські працедавці схопляться за голову, коли вже ніхто не захоче в них працювати, а польські урядовці — коли виявиться, що в країні немає кому працювати. На жаль, але досі не створено комплексної політики стосовно працівників з України.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут