Друга світова війна принесла не тільки втрати економічні і руйнацію закладів освіти, культури, охорони здоров’я, а головне – втрати людські. За інформацією дослідників історії, під час Другої світової загинули до 8 мільйонів українців. А якщо врахувати евакуйованих і засланих у концтабори, то деякі історики називають і до  14 мільйонів людей.

Згадували про ці трагічні події історії у місті Володимир-Волинський сьогодні, 21 червня, напередодні Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, інформує інтернет-видання «Княжий Град».

Урочистості з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті  жертв війни в Україні розпочалися з Площі Героїв. Після покладання квітів до обеліска Слави та стели пам’яті загиблих учасників АТО, урочистою ходою володимирчани відправилися до валів Городища.

У тому місці в 1939-1941 роках більшовики розстріляли сотні в’язнів тюрми, яка й розташовувалася на городищі.

Науковий співробітник Володимир-Волинського історичного музею імені Омеляна Дворницького Богдан Янович розповів, що місто Володимир-Волинський – одне з перших в державі, що зазнало удару ворога після захоплення Республіки Польща.

За період військової агресії у місті зменшилася кількість жителів від 37 тисяч до 7 тисяч.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут