У Верховні Раді зареєстрували законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державного захисту трудових мігрантів.

Текст документу розміщений на сайті парламенту, інформує інтернет-видання “Княжий Град, посилаючись на “Yavp.pl“. Зокрема, автор пропонує створити новий орган влади, який опікуватиметься державним захистом трудових мігрантів та посиленням захисту прав трудових мігрантів у сфері освіти, пенсійного забезпечення та оподаткування.

“Зокрема, зміни до рамкового Закону “Про зовнішню трудову міграцію” передбачають чіткий перелік завдань і функцій такого органу. Найважливішими з цих завдань є “підтримання зв’язків із об’єднаннями трудових мігрантів в країні перебування” та “сприяння поверненню трудових мігрантів в Україну”, – йдеться в пояснювальній записці.

Крім того, пропонований законопроект запроваджує спеціальний вид освіти: “українська освіта за кордоном”. Передбачається можливість фінансування окремих освітніх потреб українців за кордоном з державного бюджету. Зокрема, безоплатне забезпечення підручниками громадян України, які здобувають українську освіту за кордоном на рівні повної загальної середньої освіти.

Також  законопроект встановлює обов’язок держави сприяти сертифікації та акредитації вчителів українських шкіл у закордонних громадах, а також сприяти оцінюванню знань і визнанню документів випускників таких шкіл в Україні.

Нагадаємо, у травні 2019 року група з 22-х народних депутатів зареєстрували у Верховні Раді законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подолання та упередження негативних наслідків масової трудової міграції українців за кордон. Цей документ пройшов комітети і був рекомендований до включення в порядок денний пленарного засідання ВР. Однак на сьогодні його поки не розглянули.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут