Улітку подешевшають всі овочі борщового набору, фрукти, ягоди. Водночас ціни на інші продукти будуть потрохи зростати. Про це розповів Gazeta.ua Олексій Дорошенко, директор Асоціації постачальників торговельних мереж.

“За червень овочі борщового набору подешевшають на 20%. У липні ціна продовжить падати. Найдешевше овочі коштуватимуть у серпні. Цибулю та капусту продаватимуть по 10-12 гривень за кілограм. Картопля коштуватиме близько 6 гривень. Морква – 8-9 гривень. У вересні ціни почнуть зростати. Але таких, як були у квітні і травні цього року, не побачимо навіть у грудні”, – коментує експерт.

Щомісяця 0,2-0,3% додаватимуть молоко, сир, сметана. Трохи подорожчає м’ясо.

“Торік найбільшими темпами зростала в ціні курятина. Додала від 14 до 18% залежно від виду м’яса. За аналогічний період свинина подорожчала на 5%, яловичина – на 9. Ринок курятини належить одній великій компанії, яка фактично впливає на ціноутворення”, – пояснює Олексій Дорошенко.

За його словами, продовжить дорожчати хліб. Зросте до 18 грн/кг гречка. Водночас до 19-20 грн у серпні-вересні подешевшає пшоно. У свій час ціна зросла через великий попит. Українці масово відмовлялися від дорогої гречки на його користь.

“Ринок яєць в Україні контролюють 3-4 великі гравці. На кожного припадає 10-14%. Вони мають по кілька птахофабрик у регіонах. Кожна виробляє 2-3% всіх яєць. Через пожежу на Васильківській птахофабриці незабаром у Києві можемо відчути невеликий дефіцит яєць. Однак за тиждень-два з’явиться продукція з регіонів. Тоді яйця перестануть дешевшати, але і дорожчати не будуть. Їх вартість буде стабільною. Сьогодні у середньому десяток вищої категорії коштує 24-27 гривень. Хоча можна купити яйця і по 7,5-9 гривень, якщо ціна акційна”, – резюмує Дорошенко.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут