Фахівці з Французького аерокосмічного центру розробляють гібридний літак Dragon. Він працюватиме завдяки двом турбовентиляторним реактивним двигунам і декільком десяткам електричних вентиляторів.

Над створенням судна інженери трудяться 2 роки, пише Gazeta.ua, посилаючись на techno.nv.ua.

Спеціальні реактивні двигуни на паливі будуть створювати тягу і виробляти електрику для вентиляторів. Це повинно забезпечити оптимальну ефективність загальної силової установки на крейсерських швидкостях 850−980 км/год.

Автори проекту сподіваються значно скоротити споживання палива і при цьому зберегти дальність польоту, на відміну від електричних моделей. Вони поки здатні пролетіти кілька сотень кілометрів.

Крім цього, повністю електричні літаки можуть бути не менш шкідливими для навколишнього середовища, ніж класичні моделі на викопному паливі. Електролайнери вироблятимуть не менше вуглекислого газу на одну милю, ніж аналогічні літаки на гасі. Також існує проблема переробки акумуляторів.

Гібридні літаки можуть стати оптимальним варіантом для авіації майбутнього і скоротити витрати палива приблизно на 10−15%. Правда, перший політ французького проекту Dragon очікується тільки в 2035 році.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут