Моторошна статистика захворюваності на кір в Україні не зменшує оборотів. Кір не обирає ні віку, ні статі, саме тому краще попередити захворювання, аніж боротися з ним.

До слова, за минулий тиждень, з інформації міського голови Петра Саганюка, у Володимирі-Волинському зафіксували 7 нових випадків захворювань, з них – шестеро людей – жителі Володимир-Волинського району.

За інформацією Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України, з початку цього року вже зафіксували понад 50 тисяч випадків хвороби. Смертельною недуга стала для 18-ти українців.

Ірина Білецька

Як провакцинуватися дітям та дорослим ми спитали у виконувача обов’язків головного лікаря, завідуючої Володимир-Волинської амбулаторії загальної практики сімейної медицини №1 Ірини Білецької.

Кому не треба робити вакцину від кору

Таких людей немає. І дорослі, і діти мають зробити щеплення, щоб бути в безпеці.

Обов’язковим є щеплення дорослих, які не хворіли на кір та працюють у  місцях роботи, що потенційно небезпечні: медичні працівники, працівники освіти, торгівлі, пасажирських перевезень, а також всі працівники силових структур та військові, які мають контакт із великою кількістю людей.

Дорослі і діти: хто більше в зоні ризику

Оскільки раніше це щеплення дорослих від кору не було обов’язковим, і не було включене в календар щеплень, і ще й було платним, попит на цю вакцину знизився в рази.

Саме через це кір найбільше поширюється серед дорослих людей, які в теперішніх умовах нехтують власним здоров’ям.

Дітей треба прививати згідно із календарем щеплень та проводити додаткові вакцинації в період епідемій. Зазвичай про це знають всі мами, бо педіатри про це постійно розповідають.

Хочу вакцинуватися! Куди йти?

Людина, яка хоче вакцинуватися, має спершу прийти до свого сімейного лікаря, із яким у неї підписана угода. Їй мають виміряти температуру та оглянути зовнішній фізичний стан на наявність захворювань. Потім треба підписати міністерську форму добровільної згоди на щеплення.

Саму вакцинацію проводять у кабінеті щеплень у дитячій поліклініці.

Ірина Білецька підклеслює: «Сама процедура не болюча, це наче вкусив комарик. Від препарату наразі жодних ускладнень не фіксували, тож просимо володимирчан вчасно подбати про своє здоров’я!»

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут