Ціни на овочі, фрукти та хімічну продукцію в польських магазинах зростають. Підвищення цін у період між березнем і квітнем було найвищим за вісім років. В травні інфляція збільшилася на 2,3 %, порівняно із попереднім роком – пише Monitor.info посиланням на “Gazeta Wyborcza”.

За розрахунками Головного управління статистики, протягом року ціни на продовольство зросли на 5 %, а протягом місяця – на 1,4 %, що на думку “Gazeta Wyborcza” є дуже багато. У виданні зазначають, підвищення цін може дуже швидко вплинути на гаманці поляків, тому що середні витрати на продовольство становлять близько четверті бюджету польських сімей.

Зростання цін значною мірою є результатом минулорічної посухи. Запаси овочів просто майже вичерпалися.

Ми можемо бути здивовані ціною, якщо під час покупок покладемо у кошик картоплю – зазначає “Gazeta Wyborcza” . Вона подорожчала на 100 %, цибуля – на 50 %, а капуста – на 70 %.

Продовжують зростати також ціни на хліб. Упродовж року ціна на хліб зросла на 50 %, на пісні булки-кайзерки – на 65 %. Через ціну нафти подорожчав також цукор.

Видання також відзначає підвищення цін на косметику та побутову хімію. Зубна паста подорожчала на 32 %, засоби “Domestos” – на 26 %. На 39 % подорожчав туалетний папір.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут