У законодавстві Республіки Польща відбулися зміни щодо можливості отримання Карти поляка. Про це повідомляє портал vsetutpl.com з посиланням на канцелярію президента. 

Українці знайомі з Картою Поляка ще з 2008 року. Саме тоді в Польщі прийняли відповідний закон і почали видавати цей документ. Першопочатково Карта Поляка була спрямована підтримати громадян Польщі, які перебувають в інших країнах (в основному тих, що утворились внаслідок розпаду СРСР), а також їх нащадків.

Відтак, дотепер Карту Поляка могли отримати громадяни з переважно колишніх республік СРСР, тобто з України, Росії та Білорусі, які мають польське коріння і можуть документально це підтвердити.

Однак у вівторок,4 червня, президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни до Закону про Карту поляка, що передбачають поширення цього документа на всі країни світу. Про це повідомили у Канцелярії президента. 

Що, власне, зміниться тепер у видачі Карти поляка?

Зміни до Закону про Карту поляка 2019

Відтепер, після підписання президентом змін о Закону про Карту поляка, на Карту поляка зможуть претендувати особи польського походження в усіх країнах світу, а не лише громадяни колишніх республік СРСР.

Наявність в особи Карти поляка підтверджує її приналежність до польського народу за межами історичної батьківщини.

Раніше її могли отримати особи польського походження, котрі живуть у 15 країнах за східним кордоном Польщі, що виникли або відновилися після розпаду СРСР, і які не визнають подвійного громадянства. Однак відтепер Карту Поляка будуть видавати у всіх країнах світу.

Як повідомив глава канцелярії прем’єр-міністра Польщі Міхал Дворчик, “поширення дії Карти поляка на весь світ має служити цій меті – поверненню поляків до Польщі. За оцінками, у світі живе близько 20 мільйонів поляків, з них близько 1-1,5 мільйонів проживає у країнах колишнього Радянського Союзу, інші – у країнах Європи та Америки, і поширення дії Карти Поляка буде в основному адресовано їм”.

Власне, в самій процедурі отримання Карти поляка нічого не зміниться.

Особи, котрі хочуть отримати Карту поляка, мусять документально підтвердити своє польське походження або представити довідку від повноважної польської організації в країні проживання, що підтверджує активну участь в діяльності, спрямованій на підтримку польської мови і культури протягом щонайменше останніх 3 років; володіти польською мовою; орієнтуватися в питаннях культури та історії Польщі та пройти співбесіду із польським консулом.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут