Голова Володимир-Волинської міської ради Петро Саганюк розповів про своє бджолине захоплення та пасіку спеціально для інтернет-видання «Княжий Град».

Мер зазначив, що він сам лісник «за природою». Хоч і закінчив лісотехнічний інститут за спеціальністю «Машини і механізми лісової та деревообробної промисловості», (інженер-механік), його завжди цікавило щось, що пов’язане з лісом: полювання чи збирання грибів.

«Я десь років 20-30 побув на пасіці одного вельмишанованого чоловіка, Івана Гавриловича Губаря, і мені дуже сподобалося це заняття! Це «божі тваринки», які працюють, плодяться, приносять користь, от і я потихесеньку навчився. Це стало моїм хобі!

Сьогодні маю 12 бджолиних сімей, але все це потребує часу. Тому кожної неділі змушений їхати на пасіку і працювати з ними.

Подобаються бджоли тим, що вони не люблять халтури. Якщо людина десь трішки вправо чи вліво, то бджоли одразу дають знати що ти «філониш» (сміється – ред.)».

Очільник міста розповів, що минулих вихідних також працював на пасіці. У роботі йому допомагає сват, адже робота для одного чоловіка із часом стає важкуватою.

Цьогоріч перезимували успішно усі 12 бджолиних сімей, тож меду для сім’ї вистачає.

Петро Саганюк зауважує, що за тридцять років бджолярства мало хто із його «підопічних» жалив: «Буває за день можуть і до 30 разів ужалити, але я цього не відчуваю. У мене немає на це алергічної реакції», – каже Петро Данилович.

Головне фото – ілюстративне

Вікторія Махновська

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут