Більшість заробітчан так чи інакше стикається з питанням про те, як переказати гроші з Польщі в Україну і при цьому максимально заощадити на комісії. Тож ми підготували топ-7 способів грошового переказу, щоб ви самі могли вибирати, який із них буде для вас найзручнішим.

Western Union

Дуже простий, але водночас найдорожчий спосіб переказати гроші з Польщі в Україну. Для транзакції через Western Union не потрібно відкривати банківських рахунків, а саму операцію можна провести як онлайн, так і у відділенні. Гроші надійдуть одержувачу за декілька хвилин, а от комісія становитиме 4–15%. Зареєструватися в системі Western Union та здійснити переказ можна безпосередньо на сайті компанії.

Сайт Western Union

SWIFT-перекази

Достатньо бюджетний, але не найбільш зручний спосіб. Для переказу грошей через SWIFT-систему потрібно, щоб відправник і одержувач мали власні рахунки в будь-яких банках. Більшість фінансових установ світу підключено до SWIFT, але не в усіх є прямий кореспондентський зв’язок із банком одержувача. Тож вам можуть запропонувати переказ через банки-посередники. Строк надходження грошей – до 3 днів, а комісія – не більш як 1%, якщо переказ здійснювати без посередників. Якщо ні, то сума комісії може дещо зрости.

Рахунок у польському банку

Відкривши рахунок у будь-якому польському банку, ви отримаєте його картку. Одразу можна зробити дублікат і надіслати його родичам в Україну. Це дасть їм можливість вільно використовувати гроші, які ви кладете на картку в Польщі. Головний недолік у тому, що українські банки зазвичай беруть чималий відсоток за зняття готівки з такої картки. Але розраховуватися в магазині без комісії – завжди будь ласка.

Дочірні банки

Якщо відправник відкриє рахунок у польському банку, а одержувач – у дочірньому українському, комісія з переказів між цими рахунками становитиме до 0,25%. Таких банків два: РКО Bank Polski з дочірнім «КредоБанком» в Україні, а такжож Getin Noble Bank з дочірнім українським «Ідея Банком». Тобто якщо відправник матиме рахунок у польському РКО Bank Polski, а одержувач – в українському «КредоБанку», вони надсилатимуть один одному гроші в злотих або євро з комісією 0,25%. Відкрити такий рахунок коштує 100-200 гривень.

РКО Bank PolskiGetin Noble Bank«КредоБанк»«Ідея Банк»

Сертифікат

Супермаркет «Сільпо» віднедавна дає можливість купити подарунковий сертифікат онлайн і надіслати його родичам в Україну. Розрахуватися таким сертифікатом можна за будь-які товари всіх відділів супермаркету. При цьому жодної комісії платити не потрібно.

Подарункові сертифікати

Поштовий переказ

Poczta Polska й «Укрпошта» також допоможуть здійснити грошовий переказ до 4 тисяч євро за раз. Відправник приносить гроші до відділення Poczta Polska, а одержувач забирає їх в «Укрпошті». Коштує це 1% + 23 злоті, але процес може затягнутися до 5 робочих днів. Зручно хіба що в тих випадках, коли відправник чи одержувач не має банківських рахунків або одержувач мешкає у віддаленому селі, де є лише «Укрпошта».

Poczta Polska«Укрпошта»

Готівка

Класичний спосіб – передати гроші готівкою. Головна перевага у відсутності будь-якої комісії, якщо ви разово везете менше 10 тисяч євро. Недолік у тому, що самостійно привозити гроші вийде нечасто, а робити це через інших людей доволі ризиковано.

Підсумок

Отже, як ви встигли переконатися, кожен із цих варіантів має свої переваги й недоліки. Тож,  вибираючи один зі способів, враховуйте, як терміново треба надіслати гроші та який відсоток ви готові сплачувати за комфорт і швидкість.

Головне, щоб було кому надсилати такі перекази. Адже любляча родина – це найбільший скарб кожної людини, який не виміняєш на жодні гроші. Тож нехай щастить.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут