Російська компанія “Светофор” входить до Польщі з дисконтною мережею Mere. Відкриття першого магазину заплановано на липень в місті Ченстохова. Мережа працює за моделлю жорстких дисконтів, коли товар продається прямо з піддонів, – інформує Тетяна Шатаєва у своєму блозі на сайті для блогерів-українців у Польщі.

Як інформує bizblog.pl, Mere – це бренд, що належить російській компанії Torgservis, яка діє на території східних держав під назвою “Светофор”. Власниками компанії є брати Шнайдери, про яких майже нічого не відомо. Російський Forbes намагався зв’язатись з родиною, що є власником мережі магазинів низьких цін, проте за два місяці пошуку, журналістам так це і не вдалось.

Росіяни почали будувати свою фірму в Красноярську, а сьогодні мережа налічує близько 800 філій в Росії, Казахстані, Китаї та Білорусі. Останнім часом магазини під брендом Mere почали з’являтись у Європейському Союзі — у Румунії та Німеччині.

Успіх мережі на німецькому ринку

Наприкінці січня 2019 р. в Німеччині, на околиці Лейпцига, було відкрито перший магазин Mere під маркою TS Markt. Грандіозний успіх — менше ніж через тиждень після відкриття, магазин був змушений закритись на два дні, бо всі товари були розпродані.

Картонні коробки на дерев’яних піддонах – це перше, що ви помітите, коли ввійдете в Mere. Нещодавно відкритий російський продуктовий магазин зі знижками на околиці Лейпцига більше схожий на склад, ніж на супермаркет. У ящиках є фруктовий сік з Чехії і сосиски з Угорщини в холодильниках – описує Deutsche Welle.

Тобто це великий магазин-склад, площею близько 1000 кв. м, що знаходиться у віддалених районах міста, куди родина їздить (скоріше за всього на машині) 1 раз на тиждень, щоб купити продуктів із запасом на довгий період.

Ціни будуть нижчі на 20-30 відс., ніж в конкурентів.

Принаймні цього від постачальників вимагає мережа. Вимоги Mere здаються жорстокими, а навіть нереальними, подивіться самі:

  • постачальник повинен забезпечити можливість 100-відсоткового відшкодування за непродані товари;
  • постачальник повинен доставляти товари до кожного магазину власними зусиллями та своїм коштом;
  • ціна товару, включаючи вартість доставки в магазин, повинна становити на 20-30 відс. нижче, ніж у магазинах-конкурентах.

Іншими словами, всі витрати по доставці та у випадку не реалізації товару лягають на плечі постачальників.

Перспектива розвитку фірми на польському ринку

З однієї сторони, поляки — це ловці низьких цін, однак, з іншої сторони, це ще не гарантія успіху Mere. Як зазначає Businessinsider.pl, формат жорстких дисконтів у Польщі не дуже популярний. На сьогодні мережі низьких цін (Biedronka, Lidl) роблять ставку не тільки на низькі ціни, але й на якість продукції, зовнішній вигляд магазинів, розміщення товарів, навіть наявність товарів преміум-класу.

У російській мережі низьких цін передбачається пропозиція товарів тільки економічного та середнього класу з довгим терміном придатності. В асортименті не буде ексклюзивних продуктів, а на стінах яскравих плакатів.

Бойкотувати чи купувати?

У голосуванні у Facebook 42 відс. читачів Bizblog.pl зазначили, що збираються бойкотувати російську мережу.

Блогер Bizblog.pl замислився над цим питанням, чи дійсно польські клієнти будуть бойкотувати російську мережу, відмовляючись від товарів з низькими цінами? Автор дійшов до висновку, що навряд чи, оскільки на прикладі інших російських фірм (Luxoft, Kaspersky Lab, Soplica, що належить Russian Standard і т. інш.), якщо продукт подобається — клієнти приходять, не дивлячись на країну-власника. Єдиним прикладом, коли у Польщі був справжній бойкот російської компанії — це “Лукойл”.

Я впевнений, що, коли Мere відкриє перший магазин, клієнти скоріше будуть думати: “Ого, але чудові ціни – їдемо туди”, ніж: “Хей, за ними стоїть російський капітал. Давайте поїдемо до польського Dino і там переплатимо.” Якщо поляки й будуть вибирати конкуренцію, то це скоріше через досить відштовхуючий вигляд російської мережі, – ділиться думками автор блогу.

Одночасно у статті зауважується, що у випадку посилення агресії на Донбасі, поляки можуть дійсно почати бойкотувати російську фірму.

Якщо до того, чи тема російської агресії хвилює поляків, чи ні, я не впевнена, то для частини українців, що живе у Польщі — це гостре питання. У свою чергу, Mere планує відкриття 108 магазинів низьких цін на території Польщі, а вже час покаже, як все складеться насправді.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут