Верховний суд відмовився розглядати позов до президента України Володимира Зеленського про визнання нечинним указу президента про розпуск Верховної Ради України. Про це йдеться в ухвалі ВС від 27 травня 2019 року у справі № 9901/275/19, передає “УНІАН”.

“Верховний Суд відмовив у відкритті провадження у справі за позовом до президента України Володимира Зеленського про визнання протиправним і нечинним указ президента України від 21 травня 2019 року № 303/2019 “Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів” у зв’язку з тим, що розгляд такої справи віднесено до юрисдикції Конституційного Суду України”, – наголошується у повідомленні. Зокрема, Верховний Суд дійшов висновку, що за змістом положень ч. 2 ст. 147, ч. 1 ст. 150 Конституції перевірка на предмет відповідності Основному закону всіх без винятку правових актів Верховної Ради і президента належить до повноважень Конституційного Суду.

“Позивач обґрунтував позовні вимоги тим, що дострокове припинення повноважень Верховної Ради України порушує його права як виборця, який брав участь у виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року і зацікавлений у безперервній і стабільній роботі парламенту. Стверджував, що призначення позачергових виборів до ВРУ на 21 липня 2019 року теж порушує його виборчі права (не тільки як виборця, але і як суб’єкта права на самовисунення кандидатом у народні депутати України), а саме перешкоджає його планам на відпочинок влітку та участі у виборах народних депутатів України, як і планувалося, восени”, – йдеться у повідомленні.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/elections/10565010-verhovniy-sud-vidmovivsya-rozglyadati-pozov-pro-skasuvannya-ukazu-zelenskogo-pro-rozpusk-vr.html

 

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут