Дострокові вибори до Верховної Ради відбудуться 21 липня 2019 року. Виборча кампанія починається 24 травня. В цей день вже можуть висуватися кандидати у народні депутати від партій та в мажоритарних округах, – йдеться на сайті “Телеканал новин “24”.

Як проходитимуть парламентські вибори в Україні?

З 24 травня кандидати у народні депутати можуть подавати документи для реєстрації до Центральної виборчої комісії. Розпочинати агітацію можна наступного дня після офіційної реєстрації Центрвиборчкомом. Додамо, що в партій буде час лише до 10 червня, щоб провести свої з’їзди та висунути власних кандидатів у нардепи.

Завершиться реєстрація кандидатів 20 червня, а 25 червня – останній день реєстрації в ЦВК.

До 30 червня партії та кандидати ще можуть звернутись до ЦВК і знятись з перегонів. Після 30 червня стане відомий остаточний список охочих пройти до парламенту.

Коли розпочнеться агітація перед виборами в Раду?

18 липня – останній день, коли соціологи можуть публікувати результати опитувань щодо виборів та рейтингів партій і кандидатів.

19 липня – останній день виборчої агітації.

20 липня – день тиші перед виборами, коли повинна бути припинена вся агітація та зняті політичні плакати.

День виборів до Верховної Ради України і результати

Голосування відбудеться 21 липня і триватиме з 8:00 до 20:00.

До речі, змінити місце голосування (не за пропискою) можна до 15 липня включно. У разі зміни місця голосування виборцю дадуть тільки бюлетень за партійними списками. Обидва бюлетені – і за мажоритарного кандидата, і за партію – отримають тільки ті, хто змінить місце голосування в межах “рідного” округу.

парламентські вибори 2019 дата
Позачергові парламентські вибори-2019: основні дати 

Не пізніше 5 серпня ЦВК має встановити результати виборів за списками та в округах. А офіційно оприлюднити результати виборів до Верховної Ради мають до 10 серпня.

Після цього новообраний парламент має зібратись на своє перше засідання протягом 30 днів після публікації результатів виборів. Останній можливий день – це 9 вересня.

За якою системою українці обиратимуть парламент?

За змішаною пропорційно-мажоритарною системою. Тобто 225 депутатів обираються в багатомандатному виборчому окрузі за закритими списками від партій, ще 225 – за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних округах.

Щоб пройти в Раду, партіям потрібно подолати 5%-й бар’єр, а кандидатам в округах буде достатньо отримати відносну більшість голосів.

Як відбуваються вибори до парламенту, дивіться інфографіку:

Як обирають парламент в Україні – інфографіка
Як обирають парламент в Україні – інфографіка

рейтинги партії парламентські вибори Верховна Рада

 

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут